نقش مهم حمایت مالی از فعالیتهای فرهنگی ، هنری و ورزشی در تبلیغات و بازاریابی

نقش مهم حمایت مالی از فعالیتهای فرهنگی ، هنری و ورزشی در تبلیغات و بازاریابی

حمایت های مالی به قدری نقش پر رنگ در بازاریابی دارند که به هیچ وجه نمی توان آن را نادیده گرفت. فروشنده ها و تولید کنندگان می توانند از طریق حمایت مالی که معمولاً مربوط به حوزه های فرهنگی ، هنری ، ورزشی و … است، پیامهای تبلیغاتی خود را به دیگران منتقل کنند و به اهداف خود برسند.

هدف فروشنده ها و تولید کنندگان از حمایت مالی فعالیتهای فرهنگی ، هنری و ورزشی این است که بتوانند به هدفهای مختلف خود از جمله ، هدفهای بازاریابی و ایجاد هیجان در مخاطبان استفاده کنند. همانطور که قبلاً نیز گفته شده است یکی از راههای موفق بازاریابی این است که شما بتوانید تجربه مثبت و خوشایندی را به مشتریان خود منتقل کنید. در حمایتهای مالی نیز دقیقاً همین اتفاق می افتد. زمانی که افراد در فعالیتهای سرگرم کننده و خوشایند شرکت می کنند تجربه شان از برند شما خوشایند و مثبت است. همین می تواند نظر و تمایل آنها را به سمت برند شما تغییر دهد.

بی جهت نیست که شرکتها و برندهای مختلف ، هزینه های زیادی را صرف حمایت مالی از برنامه های تلویزیونی ، تیم ها یا رویدادهای ورزشی، حمایت برنامه های افراد مشهوری مانند بازیگران و خواننده ها می کنند. حتی امروزه ، بسیاری از برندها از رویدادهای علمی و تخصصی مانند کنفرانسها و همایشهای علمی نیز حمایت می کنند و در سایه این فعالیتهای علمی به دنبال اهداف بازاریابی خود هستند. آنها با این سرمایه گذاری به دنبال هستند که  به مخاطبان خود نشان دهند که این رویدادهای علمی برای آنها مهم است. آنها به خوبی می دانند که تداعی نام برند آنها در کنار این برنامه ها و افراد موجب می شود تجربه خوشایند آنها از این برنامه ها به نام برند آنها منتقل شود.

علاوه بر این ، به صورت تلویحی این پیام را به مخاطبان انتقال می دهد که این برندها به دنبال تجربه های خوشایند برای آنها هستند. نام برندهای مشهور و بزرگی را در کنار زمین های ورزشی ، بر روی پیراهن بازیکنان فوتبال ، در کنار پوسترهای تبلیغاتی فیلم ها و موسیقی می بینید. همگی این فعالیتها با هدف بازاریابی انجام می شود و این حمایتهای مالی در راستای اهداف بازاریابی برندهاست. لزوماً این نوع حمایتها مربوط به برندهای بزرگ نمی شود. بلکه شما نیز در هر سطحی (خرده فروش ، عمده فروش ، تولید کننده ، تلفیق چند شرکت با هم) باشید می توانید از این ابزار برای اهداف بازاریابی خود استفاده کنید.

این مسئله را مد نظر داشته باشید که بازاریابی بخش اصلی هویت برند شماست. پس حمایت شما از این فعالیتها به معنای از دست دادن سرمایه نیست. بلکه چه بسا شما سودهای کلانی را نصیب خود خواهید کرد. برای اینکه بتوانید به حداکثر مزیت خود از حمایت مالی این فعالیتها برسید باید سعی کنید به صورت کاملاً آشکار و مستقیم در بسیاری از رویدادهای فرهنگی ، هنری و ورزشی شرکت کنید. به عنوان مثال اگر از یک برنامه تلویزیونی حمایت می کنید باید در تمامی فعالیتهای آنها نقش پررنگ و روشنی داشته باشید و همیشه در محل حاضر باشید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد مشاوره بازاریابی به این صفحه مراجعه نمایید.


ارسال نظر و پیشنهاد

  • نحوه اتخاذ تصمیمات مهم در کسب و کار ۱۳/۰۸/۱۳۹۷
    یکی از اساسی ترین مهارتهایی که در هر کسب و کاری باید وجود داشته باشد ، مهارت در تصمیم گیری است. شاید به ظاهر ، تصمیم گیری را امری ساده بدانیم یا فکر کنیم چندان پروسه پیچیده ای نمی تواند داشته باشد. اما واقعیت این است که تصمیم گیری یک پروسه بسیار مهمی است ؛ […]
    دکتر میرکاظمی
  • ۳ روش قیمت گذاری کالاهای خدماتی ۱۰/۰۴/۱۳۹۷
    قیمت گذاری برای کالاهای خدماتی دشوارتر از کالاهای مصرفی است. زیرا در این محصولات ، یکی از مواردی که قیمت آن محصول را می تواند مشخص کند این است که مشتریان تا چه حد آن را مفید می دانند. در صورتی که مشتریان محصول خدماتی را بسیار مفید بدانند ممکن است با قیمتهای بسیار بالا […]
    دکتر میرکاظمی