راهکارهای استفاده مناسب از شبکه های اجتماعی در بازاریابی

راهکارهای استفاده مناسب از شبکه های اجتماعی در بازاریابی

در هر کسب و کاری که هستید نقش شبکه های اجتماعی به ویژه اینستاگرام را جدی بگیرید. در صورتی که از این شبکه های اجتماعی برای بازاریابی و ارتباط با مشتریان استفاده نکنید بسیاری از موقعیتها را از دست خواهید داد.

از آنجا که اینستاگرام بیشتر از شبکه های اجتماعی دیگر وابسته به تصویر است ، نسبت به آنها برتری دارد. تصاویر از جمله امتیازاتی هستند که شما می توانید از آنها به نفع خود در معرفی کالا و بازاریابی استفاده کنید. برای اینکه بتوانید در این شبکه ها عملکرد مطلوب و مفیدی داشته باشید باید نکاتی را رعایت کنید که در ادامه به آنها اشاره می شود.

یک) از تصویرهای اصلی استفاده کنید

ممکن است برخی شرکتها برای معرفی کالای خود از تصاویری که مربوط به کالاهای خود نیست استفاده کنند. این تصاویر را غالباً از اینترنت به دست می آورند و در صفحه خود آپلود می کنند. شما چنین اشتباهی را مرتکب نشوید. اگر تصاویر یا ویدئوهایی را در صفحه خود به اشتراک بگذارید که مربوط به شرکت شما نیست ، اصالت شرکت و برند خود را زیر سوال می برید. حتی ممکن است در برخی موارد شرکتهای دیگری که از تصاویر کالاهای آنها استفاده کرده اید از شما شکایت کنند. بنابراین ، تصاویر و فیلمهایی که مربوط به کالاهای خودتان است را در صفحه خود به اشتراک بگذارید. مشاور بازاریابی با تجربه این زمینه بسیار مفید خواهد بود.

دو) از تصاویر جذاب استفاده کنید

درست است که تصاویر می توانند توجه زیادی را به خود جلب کنند ولی اینکه از چه نوع تصاویری استفاده می کنید نیز نقش بسیار مهمی دارند. سعی کنید از تصاویری که از جذابیتهای بصری مانند رنگ ، شکل ، کیفیت تصویر و غیره برخوردار هستند استفاده کنید. اکثر برندهای موفق و پر فروش از تصاویری در تبلیغات خود استفاده می کنند که شکل و فرم خاصی دارد و مخصوص شرکت خودشان هست و رعایت کردن همین مسئله توانسته است جذابیت تصاویر آنها را چندین برابر کند.

سه) انتشار مطالب در کنار تصاویر و فیلم ها

لازم است برای اینکه بتوانید صفحه خود را دارای اصالت و مفید نشان دهید به جز اینکه از تصاویر و فیلم ها استفاده می کنید از مطالب مفیدی که به درد مخاطبانتان می خورد هم استفاده کرده و آنها را در صفحه خود به اشتراک بگذارید. این مطالب مفید در کنار تصاویر و فیلمها ، نشان دهنده میزان تخصص شما در زمینه کسب و کارتان است و به اعتبار برند شما می افزاید.

چهار) راهبرد خاصی را پیگیری کنید

اگر در تبلیغات خود راهبرد خاصی را دنبال نکنید بسیاری از فرصتها را از دست خواهید داد. بنابراین بهترین راهبرد این است که سعی کنید مطالب ، تصاویر ، فیلم ها و هر آنچه که در صفحه مربوط به برند شما دیده می شود منسجم و منظم باشند. به عنوان مثال ، در صورتی که شرکت شما چند محصول را تولید و عرضه می کند بهتر است تصویر هر سه را در صفحه خود به اشتراک بگذارید و به معرفی تک تک آنها بپردازید.

پنج) در هر بازه زمانی ، تعداد پستهای مشخصی داشته باشید

بهتر است کاملاً سنجیده و تعداد مشخصی پست در یک بازه زمانی تعیین شده در صفحه خود آپلود کنید. اگر به صورت افراطی و پشت سر هم فقط در حال پست گذاشتن باشید مخاطبان شما به زودی خسته می شوند و شما فرصتهای زیادی را از این طریق از دست می دهید. از طرفی ، اگر فاصله پستهای شما بسیار زیاد هم شود در ذهن مخاطبانتان کم رنگ خواهید شد و اثر گذاری لازم را نخواهد داشت.

شش) هدف شما باید انتشار مطالب مفید باشد

سعی کنید تحت هر شرایطی ، مطالبی که به اشتراک می گذارید برای مخاطبانتان مفید باشد. برخی از شرکتها اشتباهی که مرتکب می شوند این است که تنها به دنبال افزایش فروش خود هستند و به مفید بودن مطالب منتشر شده در شبکه های اجتماعی شان توجهی ندارند. بهترین راهی که می تواند رغبت مشتریان نسبت به برند شما را افزایش دهد و بازدید از صفحه اجتماعی شما برایشان جذابیت لازم را داشته باشد این است که تلاش و هدفتان ، انتشار مطالب مفید باشد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد مشاوره بازاریابی به این صفحه مراجعه نمایید

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد مشاوره برند به این صفحه مراجعه نمایید

همچنین جهت کسب اطلاعات در مورد نحوه مشاوره بازاریابی اینترنتی پارک بازاریابی ایران به این صفحه مراجعه نمایید.


ارسال نظر و پیشنهاد

  • نحوه اتخاذ تصمیمات مهم در کسب و کار ۱۳/۰۸/۱۳۹۷
    یکی از اساسی ترین مهارتهایی که در هر کسب و کاری باید وجود داشته باشد ، مهارت در تصمیم گیری است. شاید به ظاهر ، تصمیم گیری را امری ساده بدانیم یا فکر کنیم چندان پروسه پیچیده ای نمی تواند داشته باشد. اما واقعیت این است که تصمیم گیری یک پروسه بسیار مهمی است ؛ […]
    دکتر میرکاظمی
  • ۳ روش قیمت گذاری کالاهای خدماتی ۱۰/۰۴/۱۳۹۷
    قیمت گذاری برای کالاهای خدماتی دشوارتر از کالاهای مصرفی است. زیرا در این محصولات ، یکی از مواردی که قیمت آن محصول را می تواند مشخص کند این است که مشتریان تا چه حد آن را مفید می دانند. در صورتی که مشتریان محصول خدماتی را بسیار مفید بدانند ممکن است با قیمتهای بسیار بالا […]
    دکتر میرکاظمی