راهکارهای استفاده مناسب از شبکه های اجتماعی در بازاریابی

راهکارهای استفاده مناسب از شبکه های اجتماعی در بازاریابی

در هر کسب و کاری که هستید نقش شبکه های اجتماعی به ویژه اینستاگرام را جدی بگیرید. در صورتی که از این شبکه های اجتماعی برای بازاریابی و ارتباط با مشتریان استفاده نکنید بسیاری از موقعیتها را از دست خواهید داد.

از آنجا که اینستاگرام بیشتر از شبکه های اجتماعی دیگر وابسته به تصویر است ، نسبت به آنها برتری دارد. تصاویر از جمله امتیازاتی هستند که شما می توانید از آنها به نفع خود در معرفی کالا و بازاریابی استفاده کنید. برای اینکه بتوانید در این شبکه ها عملکرد مطلوب و مفیدی داشته باشید باید نکاتی را رعایت کنید که در ادامه به آنها اشاره می شود.

یک) از تصویرهای اصلی استفاده کنید

ممکن است برخی شرکتها برای معرفی کالای خود از تصاویری که مربوط به کالاهای خود نیست استفاده کنند. این تصاویر را غالباً از اینترنت به دست می آورند و در صفحه خود آپلود می کنند. شما چنین اشتباهی را مرتکب نشوید. اگر تصاویر یا ویدئوهایی را در صفحه خود به اشتراک بگذارید که مربوط به شرکت شما نیست ، اصالت شرکت و برند خود را زیر سوال می برید. حتی ممکن است در برخی موارد شرکتهای دیگری که از تصاویر کالاهای آنها استفاده کرده اید از شما شکایت کنند. بنابراین ، تصاویر و فیلمهایی که مربوط به کالاهای خودتان است را در صفحه خود به اشتراک بگذارید. مشاور بازاریابی با تجربه این زمینه بسیار مفید خواهد بود.

دو) از تصاویر جذاب استفاده کنید

درست است که تصاویر می توانند توجه زیادی را به خود جلب کنند ولی اینکه از چه نوع تصاویری استفاده می کنید نیز نقش بسیار مهمی دارند. سعی کنید از تصاویری که از جذابیتهای بصری مانند رنگ ، شکل ، کیفیت تصویر و غیره برخوردار هستند استفاده کنید. اکثر برندهای موفق و پر فروش از تصاویری در تبلیغات خود استفاده می کنند که شکل و فرم خاصی دارد و مخصوص شرکت خودشان هست و رعایت کردن همین مسئله توانسته است جذابیت تصاویر آنها را چندین برابر کند.

سه) انتشار مطالب در کنار تصاویر و فیلم ها

لازم است برای اینکه بتوانید صفحه خود را دارای اصالت و مفید نشان دهید به جز اینکه از تصاویر و فیلم ها استفاده می کنید از مطالب مفیدی که به درد مخاطبانتان می خورد هم استفاده کرده و آنها را در صفحه خود به اشتراک بگذارید. این مطالب مفید در کنار تصاویر و فیلمها ، نشان دهنده میزان تخصص شما در زمینه کسب و کارتان است و به اعتبار برند شما می افزاید.

چهار) راهبرد خاصی را پیگیری کنید

اگر در تبلیغات خود راهبرد خاصی را دنبال نکنید بسیاری از فرصتها را از دست خواهید داد. بنابراین بهترین راهبرد این است که سعی کنید مطالب ، تصاویر ، فیلم ها و هر آنچه که در صفحه مربوط به برند شما دیده می شود منسجم و منظم باشند. به عنوان مثال ، در صورتی که شرکت شما چند محصول را تولید و عرضه می کند بهتر است تصویر هر سه را در صفحه خود به اشتراک بگذارید و به معرفی تک تک آنها بپردازید.

پنج) در هر بازه زمانی ، تعداد پستهای مشخصی داشته باشید

بهتر است کاملاً سنجیده و تعداد مشخصی پست در یک بازه زمانی تعیین شده در صفحه خود آپلود کنید. اگر به صورت افراطی و پشت سر هم فقط در حال پست گذاشتن باشید مخاطبان شما به زودی خسته می شوند و شما فرصتهای زیادی را از این طریق از دست می دهید. از طرفی ، اگر فاصله پستهای شما بسیار زیاد هم شود در ذهن مخاطبانتان کم رنگ خواهید شد و اثر گذاری لازم را نخواهد داشت.

شش) هدف شما باید انتشار مطالب مفید باشد

سعی کنید تحت هر شرایطی ، مطالبی که به اشتراک می گذارید برای مخاطبانتان مفید باشد. برخی از شرکتها اشتباهی که مرتکب می شوند این است که تنها به دنبال افزایش فروش خود هستند و به مفید بودن مطالب منتشر شده در شبکه های اجتماعی شان توجهی ندارند. بهترین راهی که می تواند رغبت مشتریان نسبت به برند شما را افزایش دهد و بازدید از صفحه اجتماعی شما برایشان جذابیت لازم را داشته باشد این است که تلاش و هدفتان ، انتشار مطالب مفید باشد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد مشاوره بازاریابی به این صفحه مراجعه نمایید

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد مشاوره برند به این صفحه مراجعه نمایید

همچنین جهت کسب اطلاعات در مورد نحوه مشاوره بازاریابی اینترنتی پارک بازاریابی ایران به این صفحه مراجعه نمایید.


ارسال نظر و پیشنهاد

  • برون سپاری فعالیتهای بازاریابی ۱۹/۰۷/۱۳۹۶
    برون سپاری فعالیتهای بازاریابی از جمله اقداماتی است که در شرایط لازم باید انجام شود. گاهی ممکن است ظرفیت اعضای تیم و کارکنان شما به اندازه ای نباشد که بتوانید به هدفهایتان برسید. در این گونه شرایط معمولاً شرکتها دو اقدام انجام می دهند: ۱) استخدام نیروهای جدید بازاریاب ۲) برون سپاری فعالیتها استخدام نیروهای […]
    دکتر میرکاظمی
  • راهکارهای استفاده مناسب از شبکه های اجتماعی در بازاریابی ۱۸/۰۵/۱۳۹۶
    در هر کسب و کاری که هستید نقش شبکه های اجتماعی به ویژه اینستاگرام را جدی بگیرید. در صورتی که از این شبکه های اجتماعی برای بازاریابی و ارتباط با مشتریان استفاده نکنید بسیاری از موقعیتها را از دست خواهید داد. از آنجا که اینستاگرام بیشتر از شبکه های اجتماعی دیگر وابسته به تصویر است […]
    دکتر میرکاظمی