برون سپاری فعالیتهای بازاریابی

برون سپاری فعالیتهای بازاریابی

برون سپاری فعالیتهای بازاریابی از جمله اقداماتی است که در شرایط لازم باید انجام شود. گاهی ممکن است ظرفیت اعضای تیم و کارکنان شما به اندازه ای نباشد که بتوانید به هدفهایتان برسید.

در این گونه شرایط معمولاً شرکتها دو اقدام انجام می دهند:

۱) استخدام نیروهای جدید بازاریاب

۲) برون سپاری فعالیتها

استخدام نیروهای جدید همیشه همراه با صرف هزینه بالاست. به همین دلیل بهترین راه این است که از برون سپاری فعالیتها استفاده کنید. برون سپاری فعالیتها می تواند بسیار موثرتر از این باشد که شما نیرویی را بخواهید به سازمان خود اضافه کنید. در صورتی که قصد داشته باشید روی توانایی های خود تمرکز کنید ، بهتر است این گونه کارهای خود را برون سپاری کنید نه اینکه نیروی جدید استخدام کنید. در مواردی که در ادامه ذکر می شود بهتر است که فعالیتهای خود را برون سپاری کنید.

یک) اداره کردن شبکه های اجتماعی

شبکه های اجتماعی از جمله بخشهای مهم در کسب و کاری است که استفاده از آن ناگزیر است. اگر از این ظرفیتها و امکانات شبکه های اجتماعی استفاده نکنید قطعاً رقیبهای شما از آن استفاده خواهند کرد و در این زمینه از شما جلو خواهند بود. اگر افرادی را در تیم کاری خود سراغ دارید که توانایی استفاده از شبکه های اجتماعی را دارند و می توانند بازدهی خوبی از آن به دست آوردند و محتوای خلاقانه و خوبی را تولید کنند به کار بگیرید ؛ ولی در صورتی که چنین افرادی در داخل سیستم و تیم کاری خود ندارید حتماً این دسته از فعالیتهای خود را برون سپاری کنید تا بتوانید از مزایای آن نهایت استفاده را ببرید. این کار به شما کمک خواهد کرد بدون اینکه هزینه های استخدام یک نیروی جدید را متحمل شوید از مزایای آن بهره مند شوید.

دو) بازاریابی محتوایی

   قطعاً یکی از سخت ترین کارها در بازاریابی محتوایی ، پیدا کردن محتوایی است که متناسب با فعالیتها و اهداف شما باشد. تولید محتوایی که بتواند به موقع در سایت ها آپلود شود و جذابیت کافی برای مخاطبان را داشته باشد نیاز به فعالیتهای زیادی دارد. در صورتی که با یک سازمان بیرونی بتوانید همکاری کنید که تولید محتوای شما را بر عهده داشته باشد می توانید به راحتی به این بخش از فعالیت خود بپردازید. همچنین ، چون برند ها همیشه نمی توانند به طور دائم به این کار بپردازند پس بهتر است از راهکار برون سپاری بازاریابی برای بخش تولید محتوا استفاده کنند.

سه) روابط عمومی

امروزه ، با فضاهای مناسبی که توسط شبکه های اجتماعی ایجاد شده است شما به راحتی می توانید با مخاطبان خود ارتباط برقرار کنید. لازم است افرادی که برای بخشهای روابط عمومی در بازاریابی خود انتخاب می کنید توانایی برقراری ارتباط با مشتریان ، خبرنگاران و افراد موثر در کسب و کار شما را داشته باشند. اگر تیم مناسبی را به لحاظ روابط عمومی ندارید که توانایی یا دانش کافی در این زمینه را داشته باشند پس بهتر است از یک سازمان خارجی استفاده کنید که تخصص آنها در این زمینه است.

چهار) تولید محتواهای تصویری و فیلم

امروزه ، مردم بسیار علاقه مند هستند که محتوای بازاریابی را به شکل تصویر و ویدئو دریافت کنند. به همین دلیل ، محتوای ویدئویی از اهمیت ویژه ای برخوردار است. برای اینکه بتوانید چنین محتوایی را تولید کنید باید از افرادی که در این زمینه تجربه و تخصص دارند استفاده کنید. زیرا توانایی تولید و ساخت ویدئوهای بازاریابی کاری نیست که از عهده هر کسی بر بیاید. به احتمال خیلی زیاد ، شما افراد یا متخصصینی که توانایی تولید همچین محتوایی را داشته باشند ندارید ، پس بهتر است این فعالیت خود را به سازمانهای خارجی برون سپاری کنید.

پنج) برون سپاری امور فنی سایت

هر کسب و کار ، سازمان یا شرکتی باید وب سایت داشته باشد. از طریق وب سایت هم می توانید اهداف تبلیغاتی و هم ارتباطی خود برای گروه هدف را اجرا کنید. شاید در ابتدا فکر کنید که ساخت یک وب سایت و شروع به فعالیت آن ، پایان این بخش از کارهای شماست. در حالی که این وب سایت مدام نیاز به رسیدگی دارد که به جز محتوا شما باید توانایی رسیدگی به امور فنی مربوط به آن را باید داشته باشید. پس بهتر است در صورتی که افراد متخصص و ماهر در این زمینه ندارید ، این بخش از فعالیت خود را نیز به افراد و شرکتهای دیگر برون سپاری کنید.

برون سپاری بازاریابی در شرکت ها درست یا اشتباه!

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد مشاوره بازاریابی به این صفحه مراجعه نمایید

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد مشاوره برند به این صفحه مراجعه نمایید


ارسال نظر و پیشنهاد

  • نحوه اتخاذ تصمیمات مهم در کسب و کار ۱۳/۰۸/۱۳۹۷
    یکی از اساسی ترین مهارتهایی که در هر کسب و کاری باید وجود داشته باشد ، مهارت در تصمیم گیری است. شاید به ظاهر ، تصمیم گیری را امری ساده بدانیم یا فکر کنیم چندان پروسه پیچیده ای نمی تواند داشته باشد. اما واقعیت این است که تصمیم گیری یک پروسه بسیار مهمی است ؛ […]
    دکتر میرکاظمی
  • ۳ روش قیمت گذاری کالاهای خدماتی ۱۰/۰۴/۱۳۹۷
    قیمت گذاری برای کالاهای خدماتی دشوارتر از کالاهای مصرفی است. زیرا در این محصولات ، یکی از مواردی که قیمت آن محصول را می تواند مشخص کند این است که مشتریان تا چه حد آن را مفید می دانند. در صورتی که مشتریان محصول خدماتی را بسیار مفید بدانند ممکن است با قیمتهای بسیار بالا […]
    دکتر میرکاظمی