برند معروف چه مزایایی دارد؟

برند معروف چه مزایایی دارد؟

برند معروف یک شاخص مهم جهت سرمایه گذاری می باشد. برند های معروف برای سهامداران به روش های ذیل ایجاد ارزش می نمایند.

۱- امکان ورود به بازار جدید را فراهم می نماید.

شرکتهایی با برند معروف احتمالاً در ورود به بازار جدید به مراتب موفق تر هستند. شرکت پگاه با برند قوی خود هر روز وارد بازارهای جدید می شود. از طبقه صنایع لبنی وارد بازار جدید عسل و از آنجا راهی بازار آبمیوه می شود. این از جمله مزایای برندهای قوی است.

۲- انتخاب مشتریان را سازماندهی می نماید.

در بازار پرتلاطم، برندها یک راه کوتاه را در فرآیند تصمیم گیری مشتری و مصرف کننده فراهم می نماید. در مواجهه با محصولاتی که به لحاظ کلیه جوانب برابر هستند، مشتریان و حتی شبکه توزیع معمولا برند هایی را انتخاب می کنند که آن را از قبل می شناسند را محترم شمرده و انتخاب می کنند.

۳- استخدام پرسنل واحدهای مختلف را راحت می نماید.

در شرکت هایی با برند معروف بهتر می توان نخبگان را جذب نمود. تجربه من و سایر مشاورین پارک بازاریابی ایران در شرکت های مختلف ثابت می کند که اغلب جویندگان کار (بخصوص در واحد بازاریابی و فروش) تمایل به استخدام در شرکت های با برند معروف هستند و حتی حاضرند با حقوق و مزایای پایین تر در این شرکت ها مشغول به کار شوند. شاید مهم ترین دلیل این جویندگان کار، ایجاد ضمانت شغلی است که شرکت های برند امکان پذیر می شود.

برند معروف نشان می دهد ؛ برند و شهرت شرکت را عامل شماره یک تاثیرگذارنده بر انتخابشان دانستند. در واقع برند شرکت حداقل ۲۵ درصد بیشتر از سایر عوامل دیگر نظیر حقوق، نوع کار، فرهنگ شرکت، فرصت های ترفیع و تشویق امتیاز کسب می نماید.

۴- وفاداری مشتریان را افزایش می دهد.

اغلب مشتریان بیشتر برند هایی را انتخاب می کنند که می شناسند. به طور کلی وفاداری مشتریان به شرکت هایی با برند معروف و خوشنام، بیشتر است. در نتیجه سود مالی روشنی را برای اینگونه شرکت ها به وجود می آورد برای اینکه هزینه جذب مشتریان جدید، به طور متوسط ۱۰۰ برابر هزینه حفظ مشتریان موجود می باشد.

مشاور بازاریابی با پیاده سازی برنامه بازاریابی و فروش ، سعی در ساخت یک برند معروف در ذهن مشتریان و مخاطبین دارد.

۵- پذیرش قیمت های بیشتر فراهم می گردد.

برند معروف به دلیل ایجاد استانداردهای داخلی اغلب قیمت تمام شده بالاتری دارد. اما وقتی برندی دارای اعتبار می شود، می تواند قیمت های بیشتری برای کالاهای خود اعلام نماید. این در حالی است که یک برند ضعیف برای رقابت باید قیمت های پایین ارائه نماید.

 برند معروف


ارسال نظر و پیشنهاد

  • نحوه اتخاذ تصمیمات مهم در کسب و کار ۱۳/۰۸/۱۳۹۷
    یکی از اساسی ترین مهارتهایی که در هر کسب و کاری باید وجود داشته باشد ، مهارت در تصمیم گیری است. شاید به ظاهر ، تصمیم گیری را امری ساده بدانیم یا فکر کنیم چندان پروسه پیچیده ای نمی تواند داشته باشد. اما واقعیت این است که تصمیم گیری یک پروسه بسیار مهمی است ؛ […]
    دکتر میرکاظمی
  • ۳ روش قیمت گذاری کالاهای خدماتی ۱۰/۰۴/۱۳۹۷
    قیمت گذاری برای کالاهای خدماتی دشوارتر از کالاهای مصرفی است. زیرا در این محصولات ، یکی از مواردی که قیمت آن محصول را می تواند مشخص کند این است که مشتریان تا چه حد آن را مفید می دانند. در صورتی که مشتریان محصول خدماتی را بسیار مفید بدانند ممکن است با قیمتهای بسیار بالا […]
    دکتر میرکاظمی